Contact

Contact our offices in the US

USA

HOME OFFICE :

Leman USA

1860 Renaissance Boulevard
Sturtevant, WI 53177
USA
 

 Ctpat Fmc Number Us Pic

 

 

P: +1(262) 884-4700
F: +1(262) 884-4690
E: contact.us@leman.com

 

 

 

 

Chicago, IL (ORD)

820 Thorndale Avenue
Bensenville, IL 60106
USA

 

P: +1 (630) 860-1870
F: +1 (630) 860-5726
E: chicago@leman.com


Map

 

Los Angeles, CA (LAX)

21221 S. Western Ave,
Suite 210
Torrance, CA 90501
USA

P: +1 (310) 641-3776
F: +1 (310) 641-3786
E: losangeles@leman.com

 

 Map



Atlanta, GA (ATL)

611 Hwy 74 South,
Suite 102
Peachtree City, GA 30269
USA

P: +1 (770) 515-0210
F: +1 (770) 515-0215
E: atlanta@leman.com


Map


 

Milwaukee, WI (MKE)

1860 Renaissance Boulevard
Sturtevant, WI 53177
USA

P: +1 (262) 884-4700
F: +1 (262) 884-4690
E: milwaukee@leman.com


Map



New York, (NYC/EWR)

67 Walnut Avenue,
Suite 301

Clark, NJ 07066
USA


P: +1 (848) 628-1000
F: +1 (848) 628-1010
E: newyork@leman.com


Map

 

Houston, TX (IAH)

507 N. Sam Houston Pkwy,
Suite 306

Houston, TX 77060
USA

 

P: +1 (713) 861-6141

F: +1 (281) 931 4093
E: houston@leman.com

 

Map

 

Miami, FL (MIA)

10925 NW 27th St
Miami, Suite 101, FL 33172
USA

 

 

P: +1 (305) 468 8540
F: +1 (305) 468 8570
E: miami@leman.com


Map

 

Projects (IAH/EWR)

507 N Sam Houston Pkwy
Suite 306
Houston, TX 77060
USA

 

P: +1 (281) 254 8607
F: +1 (281) 931 4093

E: projects@leman.com

 

Map

Charlotte, NC (CLT)

9140 Arrowpoint blvd.
Suite 260
Charlotte, NC 28273

USA


P: +1(980) 231 1723
F: +1(984) 247 2322
E: charlotte@leman.com


Map

Track
Online Booking
Book nu
Find rute - vejtransport
Import oversigtEksport oversigt
Find rute - søfragt
Import oversigtEksport oversigt
* Skal udfyldes
© 2015 LEMAN. All Rights Reserved. Cookies policy
Danmark: Dansk Engelsk
Sverige: Svensk Engelsk
Norge: Norsk Engelsk
Finland: Finsk Engelsk
United Kingdom: Engelsk
USA: Engelsk